Magic World Festival 2019

Για ακόμη μία φορά η αλυσίδα μας απέσπασε με πρωτοφανή τρόπο μοναδικές επιτυχίες και θέσεις στο Διεθνή Διαγωνισμό Magic World Festival 2019 που διεξήχθη 7-9 Ιουνίου στο Haskovo της Βουλγαρίας!! Ο διαγωνισμός πραγματοποιήθηκε με τη συμμετοχή 135 σχολών από όλη την Ευρώπη και χιλιάδων χορευτών σε όλες τις κατηγορίες (classical ballet, contemporary, hip hop, break dance, latin, smooth, modern, oriental και πολλές άλλες!!) Με διοργανωτές την Milena Nalbantova και τον Rosen Bojilov ο διαγωνισμός αυτός διακρίθηκε για το υψηλό επίπεδο των χορευτών που συμμετείχαν. 
Οι πρωτιές που γέμισαν με χαμόγελα και δάκρυα συγκίνησης την Ελληνική αποστολή των The Dance Club The Mall of Dance είναι οι εξής:

 

Κατηγορία ethno adults Gaucho Χρηστάρας Αγγελος-Βαρότσης Αντρεας-Παπαδόπουλος Γιώργος-Τσιουπίνακης Γιώργος-Σαμούρκας Γρηγόρης-Μωραίτης Θοδωρής-Κοκόζης Θωμάς-Συμεωνίδης Κωνσταντίνος-Κοκόζης Λάζαρος 1η θέση

Κατηγορία bachata adults Παπαδόπουλος Γιώργος-Αράπη Κέλλυ  2η θέση

Κατηγορία argentine tango adults Κοκόζης Λαζαρος-Χρονοπούλου Βίκυ 3η θέση

Κατηγορία tango Adults Παπαδόπουλος Γιώργος-Βακάλη Ντέμη 2η θέση

Κατηγορία slow waltz adults Συμεωνίδης Κωνσταντίνος-Χρονοπούλου Βίκυ 2η θέση

Κατηγορία Belly dance & Folk Χρηστάρας Άγγελος-Βαρότσης Αντρεας-Παπαδόπουλος Γιώργος-Τσιουπινάκης Γιώργος-Σαμούρκας Γρηγόρης-Μωραίτης Θοδωρής-Κοκόζης Θωμάς-Συμεωνίδης Κωνσταντίνος 1η θέση

Gaucho in Galla Χρηστάρας Αγγελος-Βαρότσης Αντρεας-Παπαδόπουλος Γιώργος-Τσιουπίνακης Γιώργος-Σαμούρκας Γρηγορης-Μωραίτης Θοδωρής-Κοκόζης Θωμας-Συμεωνίδης Κωνσταντίνος-Κοκόζης Λαζαρος 6η θέση (in the top 15 of the whole festival)

Επίσης η ομάδα “Gaucho” κέρδισε το βραβείο Cup of mayor !!

Κατηγορία argentine tango duos couple adults Μουδάτσος Γιάννης-Μαριαλένα Παραστατίδη 1η θέση

Κατηγορία cha cha solo Junior Ορνάκη Ερωφίλη 2η θέση

Κατηγορία samba solo Junior Ορνάκη Ερωφίλη 2η θέση

Κατηγορία rumba solo Junior Ορνάκη Ερωφίλη 2η θέση

Κατηγορία cha cha solo Junior Περγαντή Φαίδρα 4η θέση

Κατηγορία cha cha solo Junior Ζούση Εύα 3η θέση

Κατηγορία cha cha solo kids Βούλα Αγγελική 1η θέση

Κατηγορία  Folklore trios small group junior Ορνάκη Ερωφίλη-Ζούση Εύα- Περγαντή Φαίδρα 1η θέση

Κατηγορία Latino Show All styles  trios small group junior Ορνάκη Ερωφίλη-Ζούση Εύα-Περγαντή Φαίδρα 1η θέση

Κατηγορία oriental adult Duos Ξενου Κασσιανού Κωνσταντίνα-Κόκοτα Φωτεινή 1η θέση

Κατηγορία hip hop group Κραββαρίτη Νίκη-Μπίτη Φωτεινή-Μαρκοπούλου Ελένη Ελληνικάκη Ελένη-Σκρέττα Κυριακή 1η θέση

Κατηγορία ethno duos Κραββαρίτη Νίκη-Σκρέττα Κυριακή 1η θέση

Κατηγορία argentine tango Κόκοτας Γιώργος-Γράψιου Όλγα 2η θέση

Κατηγορία viennese waltz Κόκοτας Γιώργος-Κραββαρίτη Νίκη 2η θέση

Κατηγορία hip hop duos Κραββαρίτη Νίκη-Μπίτη Φωτεινή 2η θέση

Κατηγορία rumba Κόκοτας Γιώργος-Ξένου Κασσιανού Κωνσταντίνα 2η θέση

Κατηγορία fox trot Κόκοτας Γιώργος-Μακρυκώστα Αθήνα 2η θέση

Κατηγορία hip hop solo Μαρκοπούλου Ελένη 3η θέση

Κατηγορία  bachata Κόκοτας Γιώργος-Κραββαρίτη Νίκη 3η θέση